Тема: Анімалістичний жанр. Малювання зайчика.
Мета: Вчити учнів малювати зайчика; формувати уміння
передавати
характерні форми тварин; збагатити учнів знаннями про тварин лісу;
розвивати мову, увагу, мислення; виховувати бережне ставлення до тварин.
Обладнання: Таблиці, магнітофон, комп’ютер, ілюстрації,
репродукції
картин із зображенням тварин.
Хід уроку
І. Організація класу.
Продзвенів
шкільний дзвінок
Всіх покликав
на урок.
Всі почули:
дзень –дзелень?
Тож
привітайтесь:
- Добрий день!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Слухання на диску української народної казки «Котик і
Півник».
– Як називається
казка?
– Назвіть
головних героїв?
– До якої
групи тварин відноситься Котик і Півник? А Лиска?
– Назвіть
диких тварин, які проживають в лісі?
2. Відгадування
загадок
(Діти приготували загадки )
Влітку ходить, бродить лісом.
Все трощить важка нога.
Взимку він, накрившись хмизом,
У
барлозі спать ляга.
(Ведмідь)
Сірий, зубастий,
По
полю блукає,
Ягнят шукає.
(Вовк)
Вона руденька, ще й хитренька,
Не
велика й не маленька.
Вона – вовчику сестричка,
А
звуть її …
(лисичка)
Боюсь я вовка і лисицю,
Боюсь мисливської рушниці,
Тому від страху перед ними
Я сплю з відкритими очима.
(Заєць)
3. Перегляд
слайдів на комп’ютері із зображенням тварин (ведмідь, вовк, лисиця, лось)
– Про яку
тварину ми не прочитали загадку.
– Так, про
лося.
– На уроці
«Громадської освіти» ми говорили про людське «Я».
– А яке ж «Я»
має лось?
4. Читання
загадки вчителем.
Гарний, дужий, довгоногий,
Мов корону, носить роги.
Та вона така важка –
Не в течеш від хижака!
Взимку скинув роги – й ось –
До весни безрогий …
( Лось)
5. Бесіда.
– А про яку
тваринку загадку загадали, а картинки з нею не побачили?
– Пригадайте,
яку скоромовку ми вивчили на уроці «Читання»?
Заєць зілля з’їв
у Зіни,
Захотів заїсти
сіном.
Зіна зойкнула
у сінях:
– Де ж узяти
зайцю сіна?
– За метою
висловлювання яке останнє речення?
– Доберіть
синоніми до слова зайчик.
– Молодці,
гарно знаєте українську мову.
ІІІ. Оголошення теми уроку.
1. Вступне
слово вчителя.
– Сьогодні ми
будемо малювати композицію, а яку дізнаєтесь, якщо розкодуєте слова, закреслюючи
одинакові букви.
Будьте уважні, одне слово з пасткою.
у Х н т у о н
с в с с і л і к ж о і и к в о е і?
– Саме
сьогодні ми будемо малювати зайчика. Зайця завжди змальовують як боягуза.
Проте, завдяки своїй лякливості й обережності, він рятується від своїх
численних ворогів – лисиці, вовка, куниці, яструба, сови. Хутро зайця-русака
сіре з рудуватими відтінками. На зиму воно густішає та світлішає. Крім
зайця-русака, в Україні іноді трапляється заєць-біляк. На зиму він змінює хутро
на біле, тільки кінчики вух залишаються чорними. Зайця легко впізнати по довгих
вухах і куцому хвосту. Задні ноги довші
за передні, тому пересувається він стрибками.
2. Перегляд
репродукції картин із зображенням тварин.
– Якщо ви
побачите картину, на якій намальовано звірів, скульптуру, що зображує тварину,
або навіть вишитого на рушнику півника –перед вами витвір мистецтва, що
належить до анімалістичного жанру. Художника що працює в анімалістичному жанрі,
називають анімалістом. Такий художник має бути дуже спостережливим, любити
природу. Усі видатні живописці свого часу, відточуючи власну майстерність,
малювали тварин.
3. Словникова
робота
анімалістичний жанр – « аніма» – тварина,
анімаліст
4. Перегляд
таблиці із послідовністю зображення тварини.
5. Розгляд
композиції виконаної вчителем.
6. Практична
діяльність учнів.
(Виконання роботи під музичний твір Е. Гріг «Танець
Анітри»).
7. Фізкультхвилинка.
Хтось постукав в клас.
Та перерві ще не час.
Тут підказує Іринка:
– Це у нас фізкультхвилинка.
(Діти співають і виконують рухи під музику пісня «Разом
весело крокувать»)
8. Продовження
роботи учнями.
9. Перевірка і
виставка учнівських робіт.
ІV. Закріплення
знань.
1. Поетична
хвилинка
(Читання вірша ученицею О.Орага «Хто де живе»)
Хто де живе
Білка селиться
в дуплі,
Їжачисько – у
кублі,
Вепр –у хащах
верболозів,
А ведмідь –у глухім
барлозі.
Мудрий лис
живе у норах,
Тигр –у
джунглях,
Барс –у горах,
Олень –в
тундрі і в лісах,
А верблюд –в
пустелі,
А орел
–могутній птах –
Гніздиться на
скелі…
Люди селяться
в містах
І в зелених
селах,
І живуть вони
ось так –
У людських
оселях.
– Кожної
хвилини тварин підстерігає небезпека, як від хижих звірів так і від людей.
– Пам’ятайте! Дбати про природу повинна не тільки держава,
а й кожна людина. Пригадайте, яких тварин занесено до «Червоної книги». Адже ми
з ними познайомились на уроках «Природознавства» (Аполлон, зубр, дрохва, вусач
альпійський,
хохуля, тритон карпатський).
– Дорослі й
діти мають берегти природу там де вони живуть, працюють і відпочивають.
Дбайливо ставтеся до природи самі і нагадуйте про це іншим. Посадіть дерево,
кущ, квіти біля вашого будинку і доглядайте за ними. Тоді шумітимуть ліси,
лунатиме пташиний спів, а в лісах і селах буде чисте повітря.
V. Підсумок уроку.
1. Гра
«Мовчанка»
– Знайдіть помилку
у підписі тварин.
– Тож які
тварини живуть в лісі?
Lucky Tiger Casino No Deposit Bonus Codes for 2021 우리카지노 마틴 우리카지노 마틴 bk8 bk8 7031Super 8 Online Casino Philippines Review 2021
ВідповістиВидалити