вівторок, 4 грудня 2018 р.

Конспект уроку з трудового навчанння



                                 Трудове навчання           
Тема: Робота з пластиліном. Послідовність виготовлення виробів                    об’ємної форми з пластиліну.
           Практична робота: виготовлення з пластиліну об’ємних фігур                тварин (бременські музики)

Мета: Вчити учнів послідовно виготовляти з пластиліну вироби                        об’ємної форми фігур тварин;
            розвивати увагу, мислення, пам’ять, творчу уяву, мовлення;
            виховувати любов до тварин, почуття дружби, взаємодопомогу.
                                                           
                                                               Хід уроку
 І Організація класу
                       Всі почули ви дзвінок –
                       Він покликав на урок.
                       Кожен з нас вже постарався
                        До уроку готувався.
                        Ліпимо – гарненько.
                        Друзям – помагаємо
                        Тож – урок починаємо.

ІІ Актуалізація опорних знань
1.      Розчітування (розвиваємо мову, пам’ять)
                              Скоромовка
                   Зайчик, зайчика питає :
                         -Чом той зайчик так стрибає?
                          -Я підстрибую, стрибаю
                          Бо стрибучі ніжки маю.
2.      Загадки (розвиваємо мислення, увагу)
             Не цар, а в короні,
             Не вершник, а зі шпорами,
             Не будильник, а всіх будить. ( Півень)
      
               Не говорить, не співає,
                А хто до хазяїна йде,
                Вона знати дає.       (Собака)
            
            Сірий, та не вовк,
            Довговухий, так не заєць,
            З копитами, та не кінь.   ( Осел)

             Коло бабусі сидить у кожусі,
             Проти печі гріється,
             Без водички миється.    (Кіт)

-Зайчик, собака, осел, кіт, півень---хто це? Що в них спільного? Чим вони відрізняються?
    (назвати істотні ознаки свійських і диких тварин,  звірів і птахів)
-В яких казках зустрічаються ці тваринки?
 Які бувають казки? (Про тварин, побутові і чарівні).
 А в якій казці зустрічаються четверо наших героїв – осел, кіт, собака і півень?

 Так, в казці «Бременські музики».
 Хто є автором цієї казки?

ІІІ Оголошення теми уроку
    1.Розповідь вчителя
 -Про тварин складено багато віршів, пісень, казок, а ще….
Шматок пластиліну на парті дрімає,
І чим він стане, ніхто не знає,
Чи пташкою у гіллі на калині.
Ви придивіться добре всі, будь ласка, -
Наступить диво, оживе прекрасна казка.
-Люди якої професії роблять зі шматка пластиліну чи глини казка
    2.Словникова робота (діти підготували значення слів )
Скульптура – вид образотворчого мистецтва, що надає матеріальним предметам об’ємно-просторового зображення.
Анімалістичний жанр – жанровий різновид образотворчого мистецтва, що зображує тварин.
Анімаліст – митець, який зображує тварин.
(На дошці розміщені зразки скульптур тварин)

    

-Кожен з вас сьогодні стане скульптором і власними руками оживе шматок пластиліну. А цей шма-ток пластиліну стане чарівним, адже він буде зігрітий теплотою ваших рук.
Тему уроку ви дізнаєтесь, коли розкодуєте її « Виготовленнязпластилінуоб’ємнихфігуртварин»
3.Бесіда
-Ми знаємо, що півень, собака, кіт і осел насправді не є товаришами... Що ж у казці їх здружило?
На уроці « Я у світі» ми говорили про «Я» зовнішнє і внутрішнє.
Зовнішнє – 4 кінцівки, хвіст, очі, вуха, ніс…. Внутрішнє – слабкість, втома, старість (їх об’єднало)
4.Зразок , виготовлений руками вчителя
   (повторення будови тіла тварин)
5.Техніка безпеки на уроці (правила користування  пластиліном)
6.Практична робота учнів
 -Марійка і Вікуся ліплять ослика разом, тому, що вони працюють повільно. Котика ліпить Анна, пе-сика – Дмитрик. А кого ж буде ліпити Маргаритка? Послухайте віршик.
                     Вранці тато з магазину
                     Приніс дітям пластиліну…
                     Пластилін пом’яв Павлусь,
                     До сестрички посміхнувсь, -
                     І в руках у нього виник,
                     Мов живий, червоний півник.
-Отже, Маргаритка – ліпить півника.
(Діти виконують свої роботи під музику М.Калачевський «Українська симфонія» ІІ частина)
-До казки Братів Грімм, створено музичну фантазію.
       ( Перегляд уривка музичного мультика «Бременські музики»)
  
7.Фізкультхвилинка
                  Раз – піднялись, підтягнулись,
                  Два – зігнулись, розігнулись,
                  Три – в долоні поплескали,
                  На чотири – руки ширше,
                  П’ять – руками помахать,
                  Шість – дозволено сідать.
                  
  7.Хвилинка – цікавинка.
-Що ви знаєте цікавого з життя тварин?
                    -Коти не люблять солодкого. Кішки ямку риють правою лапкою, а коти – лівою. Кішки ви-
                     робляють близько 100 різних звуків, собаки лише 10.
                    -Віслюки живуть 30-40 років. При правильно складеному графіку, віслюки можуть пра-цю-
                     вати 7-8 годин. Батьківщина їх Африка.
                    -Почуття нюху у собаки більш, ніж в 100 разів сильніше, ніж у людини. Собаки потіють язи-
                      ком. Щоб рухалось вухо, задіяно 18 видів м’язів. Басенджи – одна з пород собак, що не
                     гавкають. 
8.Бесіда.
-Героїв якої казки ми ліпили?
-Що об’єднало в цій казці тварин?
-Чому вчить нас ця казка?
-Отже, у вас попереду ціле життя. І треба прожити його так, щоб нікому не завдати шкоди,
  Болю і страждань, щоб ваші рідні пишалися вами.
І Підсумок уроку.
                                         Один раз життя нам дається –
                                          Дарунок прекрасний з небес.
                                          Як сонечко гарно сміється!
                                          А скільки на світі чудес!
                                          І скільки безмежного дива
                                          Що жив би на ній і жив.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Мова й пісня

Мова й пісня Мова й пісня - це душа народу, її духовне багатство, серцевина культури, яка формується з народженням дитини. Різдв'яно-но...